Türkçe Tr  En
0

Hakkımızda

Demmer, doğa ve sizin aranızdaki taş köprü

Oluşması için binlerce yılın gerekli olduğu madenler ve bunların içerisinden, yaşadığımız mekanlara ayrı bir sıcaklık, ayrı bir hava ve yaşam biçimi sunan doğal taşlardan travertenler, bejler , kireç taşları ve mermerler vede bunları işleyerek istenen şekillerde üreterek yaşadığımız mekanlara uygulanmasını sağlayan ve bu konuda çok titiz hareket eden demmer a.ş bir dünya markasıdır. Demmer Demireller Mermer Sanayi Ticaret A.Ş. Türk sanayi sektörünün güçlü kuruluşlarından Demirci hacı ömer oğulları şirketler grubuna bağlı olarak Ekrem Demirel tarafından 1969 yılında Afyon İscehisar Örenaltı Mermer Ocağında, Ekrem Demirel Ocak İşletmesi olarak kurulmuş ve Mermer sektöründe bugüne kadar devam etmiştir.

 

 

1983 yılında ilk ihracatını Şuayp Demirel İthalat,İhracat ve Turizm adı altında mermer bloğu olarak gerçekleştirmiştir.1984 yılında Şuayp Demirel Mermer Fabrikası işletmeleri olarak mermer üretimine devam etmiş ve 03.08.1990 yılında DEMMER A.Ş. adını alarak Türk ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir. Demmer Demireller Mermer Sanayi Ticaret A.Ş. Afyon – Ankara kara yolunun 22.km sinde Türkiye mermerlerinin kalbi olarak bilinen iscehisar mermer sanayi bölgesinde 110.000 m² alan üzerine kurulmuş olup 30.000 m² kapalı alana sahiptir. Demmer yetişmiş insan gücüyle , teknolojiyi takip eden yapısıyla , yenilikçi anlayışıyla, modern fabrikalarında, kendi ocaklarından sağladığı taşlarla bütün dünya’ya isteklere göre kalite, süreklilik ve yüksek kapasiteyi sağlayarak üretim yapmaktadır. Günümüzde demmer taleplere yönelik olarak bej ve traverten üretimine ağırlık vermiştir. Şu anda traverten konusunda 6 ocak ,mermer konusunda 4 ocak, bej olarak 7 ocak, limestone ve kumtaşı olarak da 1’er ocak çalıştırmaktadır. Ocakların yıllık toplam üretimi yaklaşık 160.000 m³ tür. Bu üretimin % 35’ini DEMMER A.Ş. kendi fabrikalarında işleyerek yarı mamul ve mamul malzeme olarak dünya pazarına sunmaktadır. 2011 yılında Demmer A.Ş. ‘nin ihracat kapasitesi yaklaşık olarak aylık 500-600 konteyner arasıdır.

DEMMER'E BAĞLI ÜRÜNLERİMİZ

Burdur bej, emparador bej, şuayp bej, ocean stone, gri emparador bej, akşehir siyahı, kütahya siyahı, kaplan postu, afyon gri, afyon çizgili şeker, afyon şeker, afyon bal, muğla gümüş beyazı, limestone, diyarbakır gold pearl, midas bej, bursa kemalpaşa bej, matrix bej, almond cream, denizli trv., afyon trv., aztec trv., mocca trv., noce trv., gümüş trv., apricot trv., arizona trv., pink trv., bakır trv.

Bu ürünlerimizde uygulama olarak split face ( yüzey patlatma ), wall stone ( duvartaşı ), pool copy ( havuz kenarı ), water ways ( su yolu ) , mosaic collections ( mozaik koleksiyonları ) , border mosaics ( bordür mozaikler ) , medallion mosaics ( madalyon mozaikler) , mouldings (profiller) olarak sıralayabiliriz. Ayrıca metal mosaics ( metal mozaikler- krom , bakır ) üretimi de mevcuttur. Ürünlerimizde yüzey işlemleri olarak dolgulu- dolgusuz- honlu – cilalı – fırçalı – kenar kırma – çekiçleme - eskitme - kumlama gibi uygulamaları sayabiliriz.

Ürünlerimizi istenen ebatlarda, ölçülerde, patern set halinde ve 2’lik 3’lük plaka olarak ya da ham blok olarak üretip, ihraç etmekteyiz. Firmamız ayrıca fransa –paris bölgesinde suayp demırel france adı altında hem ofis-mağaza, hem de depo olarak fransa’nın çeşitli bölgelerine doğaltaş satışı yaparak hizmet vermektedir.

DEMMER A.Ş. yıllardan beri daima daha mükemmele ulaşma azmi içinde başlangıçtaki şevk ve heyecanından en ufak bir eksilme olmadan, sektöründeki kuruluşlar arasındaki yerini gün geçtikçe sağlamlaştırmaktadır. Demmer A.Ş. mermer sektörünün ilerlemesi için üzerimize düşen sorumluluğu, profesyonelliğin bir göstergesi olarak kabul etmektedir ve daima daha ileriye ve mükemmele ulaşma azmindedir.

© Copyright 2024 Demmer Mermer Sanayi A.Ş.
E-ticaret Yazılımı